back to main page back to main page
back to main page back to main page back to main page
back to main page

 

2024

 
   

Zespół Trebunie-Tutki zaprasza na koncerty plenerowe!
Na początek Dolny Śląsk i Wielkopolska potem Górny Śląsk i Małopolska!!
 

28 września    Niezwykłe wydarzenie artystyczne jakim jest 40 Babiogórska Jesień

Korzenie kultury babiogórskiej w Zawoi i koncert zespołu Trebunie-Tutki ze światową legendą roots reggae The Mighty Twinkle Brothers!
http://www.babiogorskajesien.pl/

Do zobaczenia!!!

 

13 września  

Premiera singla "Do gór" na antenach Polskiego Radia


 

16 sierpnia

 

  Zespół Trebunie-Tutki świętował 30-lecie profesjonalnej działalności koncertem jubileuszowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Gościliśmy muzyków, towarzyszących zespołowi na koncertach w kraju i zagranicą: cymbalista Miroslav Rajt ze Słowacji, Robert Czech- kontrabas, Szymon Kamykowski- saksofony, Jacek Fedkowicz - gitara basowa, Dawid Niziurski - perkusja. Wystąpiła też młoda generacja rodu w repertuarze tradycyjnym - Kapela Młodych Tutków w składzie: Anna Trebunia-Tutka, Marcin Trebunia-Tutka, Jasiek Trebunia-Tutka i Szymon Wyrostek.

Zespół otrzymał Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego – Brązowy Medal "Polonia Minor". Świętowanie zakończyła owacja na stojąco i gromkie "sto lat" od wspaniałej publiczność:

https://www.facebook.com/share/v/THZUFdaUMzQs96ad/

Relacja foto - Daniel Franek Okiem Fotoreprtera https://www.facebook.com/share/p/fAsGTeShMyYRszwy/

 

10 lipca   Premiera singla "Kiedy góry wołają" na antenach Polskiego Radia. To pierwszy utwór, promujący program "Trebunie-Tutki Górom".

Zapraszamy do słuchania: https://www.polskieradio.pl/13/53/artykul/3400916,kiedy-gory-wolaja-nowa-piosenka-zespolu-trebunietutki

2022

 
20 sierpnia   "Duch Gór" zabrzmi pod Giewontem! Zapraszamy do Zakopanego na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich na scenę plenerową na Dolnej Równi Krupowej.
Wstęp wolny!


 

11 czerwca   Trebunie -Tutki i Urmuli Quintet z Tbilisi po pandemicznej przerwie znów zagrają razem na koncertach w całej Polsce. Zainauguruje je spektakularny koncert w niezwykłej lokalizacji!

"Duch Gór" zabrzmi w Zakopanem na scenie przed siedzibą Muzeum Tatrzańskiego przy Krupówkach. Koncert odbędzie się w 100. lecie oddania do użytku Gmachu Głównego Muzeum, w ramach Mountain Panorama International Cultural Heritage Conference:

https://muzeumtatrzanskie.pl/mountain-panorama-international-cultural-heritage-conference/


 

     
20 maja   Zespół Trebunie-Tutki w akustycznym składzie wystąpi jako gość specjalny jubileuszowego koncertu Hungarian State Folk Ensamble MANE (www.maneart.eu)
w Budapeszcie. Szczegóły i bilety:

https://hagyomanyokhaza.hu/en/hsfe/programme/undying-time?fbclid=IwAR39Y6s7DK8fhPnZMaekKMfu-r6FpnVMHkuWOwLT_zjSttPM4zn-NpVrj5M

 

2021

 

    Zapraszamy na koncerty świąteczno-noworoczne w całej Polsce -» KONCERTY



 
Wakacje 2021   Lato na południu z zespołem Trebunie-Tutki! Zespół będzie gościem International Folk Meetings Małopolska w Myślenicach i Międzynarodowego Festiwalu "Święto Dzieci Gór" w Nowym Sączu. Zagra również w Muzycznej Owczarni w Jaworkach, w Kościelisku i w Dzierżoniowie. Zapraszamy na koncerty!
 
 
24 lipca–
1 sierpnia
  Krzysztof zasiądzie w komisji artystycznej ogólnopolskiego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.
1 sierpnia poprowadzi też Koncert Laureatów w amfiteatrze w Żywcu.

 
4 maja  

Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało podręcznik do nauki muzyki góralskiej na skrzypcach i basach ""Muzyka Skalnego Podhala" Krzysztofa Trebuni-Tutki.
Ponad 30. letnia praca pedagogiczna i samodzielne studia nad tradycyjnym repertuarem podhalańskim przyniosły efekt w postaci 3. tomowego dzieła. Zawiera ono część teoretyczną, zapis palcowy dla osób nieznających nut i zapis nutowy partii pierwszych i drugich skrzypiec oraz basu.
Znalazły się w nim m. in. podhalańskie nuty przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie Trebuniów-Tutków. Na stronach PWM można odsłuchać i pobrać nagrania wszystkich melodii w wykonaniu Krzysztofa indywidualnie i z kapelą rodzinną Trebuniów-Tutków w składzie:
Krzysztof Trebunia-Tutka- prym,
Jan Trebunia-Tutka - sekund,
Anna Trebunia-Tutka - sekund
Anna Trebunia Wyrostek - basy podhalańskie

https://pwm.com.pl/pl/aktualnosci/szczegoly/3459953,na-goralska-nute-nowosc-od-polskiego-wydawnictwa-muzycznego-pionierski-podrecznik-krzysztofa-trebuni-tutki-muzyka-skalnego-podhala.html?fbclid=IwAR3YJHcfAN2ZQUhp5Q8qO1U1g877c8n_NdwR0LNKNLwZ5nHl59Pdu6tga-c


 

 

5 kwietnia

 

 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTqHH52FXp9SGT9wK-FojdQ

a na nim nowy klip do utworu " Nad przepaścią"- muz. i sł.Krzysztof Trebunia-Tutka
Zespół Trebunie-Tutki w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka - skrzypce, śpiew Anna Trebunia-Wyrostek - basy podhalańskie Andrzej Polak - skrzypce, śpiew Jan Trebunia-Tutka - altówka, śpiew gościnnie: Robert Czech - kontrabas
Realizacja i edycja video: Szymon Kamykowski KAMYK PRODUCTION
Realizacja i mastering nagrań: Kuba "Bobas" Wilk, Chabakoovka Studio, listopad 2020r.
Producent muzyczny: Krzysztof Trebunia-Tutka
https://youtu.be/xntBJbugJqM

 

18 stycznia  

W ramach cyklu "Wieniawski Inspiruje" Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu - Wieniawski.pl powstał utwór „Dudziarz podhalański” inspirowany „Dudziarzem” Henryka Wieniawskiego, co pięknie udokumentowała na zdjęciach Magda Hueckel i nakręcił Szymon Kamykowski.
"Wieniawski inspiruje" to tytuł, pod którym powstają projekty muzyczne otwierające drzwi do rzadko eksplorowanych przez klasycznego melomana światów. www.wieniawski.pl

A to efekty naszej wspólnej pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=-XszOL88eHk

"Dudziarz podhalański" słowa: Krzysztof Trebunia-Tutka, muzyka: Henryk Wieniawski, opracowanie: Krzysztof Trebunia-Tutka
video: KAMYK Production Szymon Kamykowski
Specjalne podziękowania dla Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego i Stowarzyszenia "Willa pod Jedlami" w Zakopanem

A tak to wyglądało "od kuchni":
https://www.youtube.com/watch?v=aanA7v14eew


fot. Magda Hueckel


fot. Magda Hueckel

 

2019

4 sierpnia   „Duch Gór” w radiowej Trójce o godz. 19.00!
Trebunie-Tutki i Quintet Urmuli z Gruzji zapraszamy na koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Koncert będzie transmitowany w Programie Trzecim Polskiego Radia,
a poprowadzi go Piotr Metz.
 
31 lipca   „Duch Gór” zabrzmi na rozpoczęcie 30 Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych
w Amfiteatrze w Wiśle ok. 21.30. Koncert rozpoczną zespoły MSF o godz. 18.00.
 
1 czerwca   Koncert Wolności w Gdańsku! Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers na wielki finał,
a przed nami Voo Voo z Wojtkiem Waglewskim, siostry Przybysz, Organek, Mazolewski, Porter i inni „Jo cłek wolny” po raz pierwszy wybrzmiał w tak znakomitym składzie.


 

 

2018

Lipiec

 

 

 

7 lipca na Ostróda Reggae Festival świętujemy 25. lecie ukazania się nagrań Trebuniów-Tutków i Twinkle Brothers w Polsce! Zapraszamy już o godz. 12.00 na spotkanie z artystami i projekcję filmu T. Pałki "Nad wysokości", a o 23.00 na retrospektywny koncert. Bądźcie z nami! Płyta "Higher Heights" ukazała się najpierw w Londynie i zdobyła tytuł Płyty Miesiąca Marca 1993 pisma muzycznego VOX w Wielkiej Brytanii

 

kwiecień  

Mieliśmy przyjemność współtworzyć płytę "Tischner. Mocna nuta", której pomysłodawcą był Kazimierz Tischner, brat księdza Tischnera. Wypełniając wolę brata, założył "Stowarzyszenie "Drogami Tischnera", które jest współwydawcą płyty.
W nagraniach uczestniczyli m.in. Kayah, Wojciech Waglewski, Trebunie-Tutki, Jorgos Skolias, Mateusz Pospieszalski i Muniek Staszczyk. Muzykę skomponował Mirosław Kowalik i Jan Trebunia -Tutka, a teksty napisała Izabela Domańska-Kowalik.

Na płycie znalazł się też premierowy utwór zespołu Trebunie-Tutki "Nad przepaścią", autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki, inspirowany opowiadaniem ulubionego pisarza księdza Tischnera, Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Koncert promujący płytę odbył się w Krakowie na gali Nagrody Znaku i Hestii im. ks.J.Tischnera, wieńczącej 18. Dni Tischnerowskie.


 
 

2017

Duch Gór - nowa płyta

25 sierpnia    zapraszamy na retansmisję koncertu "Duch Gór" Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli z Gruzji ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2017: TVP Kultura, godz.21.55
 
 
11-14 maj   Nasz "Duch Gór" nagrodzony!

Podczas XX Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odebraliśmy FOLKOWY FONOGRAM ROKU 2016. Jury w międzynarodowym składzie przyznało płycie zaszczytne drugie miejsce. Już niedługo "Duch Gór" zabrzmi w Krakowie i Bielsku Białej, zapraszamy do wspólnego świętowania! Gaumardżos!



 

    



ROK 2016
 

   

Najnowszy album zespołu Trebunie-Tutki&Quintet Urmuli "Duch Gór/Spirit of The Mountains" został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, dziennikarzy i znawców muzyki world music.

W grudniu 2016 r. i w styczniu 2017 r. znalazł się na Top Twenty ogólnoświatowej listy Transglobal Music World. Płyta prezentowana była w rozgłośniach: USA, Australia, Niemcy, Luksemburg, Estonia, Włochy, Francja...
Jest jedną z Płyt Roku 2016 w Gruzji. Dystrybucję w krajach Beneluxu prowadzi Xango Music, a w Polsce: EMPiK, Saturn i Media Markt.
Z początkiem roku pojawiły się też recenzje w prestiżowych pismach branżowych "Songlines Magazine" i "Folk Roots" w Wielkiej Brytanii!
Zapraszamy na koncerty! Dziękujemy!

    

sierpień 2016  

Z wielka radością informujemy, że płyta "Duch Gór" już w sklepach w całej Polsce!


Spotykanie z bliską sercom muzyką i kulturą gruzińską dowiodło, że dzieli nas jedynie odległość! Podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku, to od wieków ”ślebodni”pasterze, zbójnicy i waleczni wojownicy. Gruzini i Górale – Trebunie-Tutki, mający doświadczenie, pasję i radość muzykowania, malują dźwiękiem i nastrojem zupełnie inny, nowy obraz swojej kultury - z poszanowaniem przeszłości i w atmosferze jednego, Tatrzańsko-Kaukaskiego Ducha.


Nowy projekt opiera się na tradycyjnym instrumentarium pasterskim. Autorskie utwory Krzysztofa Trebuni-Tutki, inspirowane tradycją górali podhalańskich promują ideę polish word music, którą zespół niesie w świat. Wzbogacona o tradycyjne melodie gruzińskie w najpiękniejszym wykonaniu kwintetu Urmuli, tworzy nową jakość góralskiego dziedzictwa ponad granicami.


Dziękujemy za wsparcie Instytutowi Adama Mickiewicza, Polskiemu Radiu i Unzipped Fly Records! Gaumardżos!

 

21 maja
godz. 20.30
  Zapraszamy serdecznie na premierę programu "POLONIA MINOR" w Krakowie - Centrum Kongresowe ICE,
To nowa odsłona sprawdzonego teamu - Trebuniów-Tutków i Voo Voo. Po sukcesie wspólnej płyty "Tischner"(Złota Płyta, nominacja do Fryderyka, laureatka Machinera i licznych nagród muzycznych) i koncertach w całej Polsce, spotykamy się na gruncie najbardziej sobie znanym- world music rodem z Polski. Tym razem bardziej kolorowo i różnorodnie, ale lokalnie - w pięknej Małopolsce i jej stolicy - majestatycznym i swojskim Krakowie, świadku historii i rozwoju wielu kultur.
Wielokulturowa, barwna Małopolska, współczesna i ta, której już nie ma, pozostała w muzyce pełnej tęsknych pieśni, melodii z gór, pagórków i dolin, w porywających tańcach.Wybierzemy się w muzyczną podróż w rejony znane i zapomniane, gdzie zabrzmią inspiracje kulturą romską, żydowska, łemkowską i oczywiście góralską, spod naszych Tatr, ale traktowaną szerzej- jako element przebogatej, prastarej kultury karpackiej, pasterskiej.
Autorzy - Krzysztof Trebunia-Tutka i Wojciech Waglewski, obaj z rodowodem Małopolskim, podzielą się ze słuchaczami swoją wizją porozumienia przez muzykę - ponad podziałami, religiami, światopoglądem. Wszyscy SKĄDŚ jesteśmy, mamy jakieś korzenie, podróżujemy, pamiętamy lub nie. I wracamy…
 
 
14 - 18 marca   Trebunie-Tutki i Urmuli - podhalańscy Górale spod Giewontu i Gruzini spod Kazbeku… Czy można znaleźć lepsze połączenie? Górale, żyjący pod różnymi szerokościami geograficznymi mają wiele wspólnych cech- temperament, styl życia i upodobania, a ich muzykę wyróżnia żywiołowość, połączona z jedynego rodzaju liryką. Wizyta Trebuniów-Tutków w Tbilisi potwierdziła przeczucia.

Przed nami pasjonującą muzyczna przygoda z poszanowaniem przeszłości i w atmosferze jednego, Tatrzańsko-Kaukaskiego Ducha! O efektach prób, koncertach i płycie poinformujemy niebawem!
relacja foto -»


ROK 2015

12 grudnia   Kraków, Centrum Kongresowe ICE, godz. 18.00
bilety: tutaj
oraz w puntach informacyjnych InfoKraków i bezpośrednio w kasach ICE Kraków w dniu koncertu.

Już 12 grudnia w Centrum Kongresowym ICE  w Krakowie - koncert specjalny „Karpaty Łączą” w ramach Terra Madre Slow Food Festival:
Trebunie Tutki & Miroslav Rajt, cymbalista-wirtuoz ze Słowacji!
Sala Audytoryjna, godz. 18.00.  Do zobaczenia!
   
28 lipca – 1 sierpnia   Krzysztof poprowadzi po raz kolejny Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle w ramach 52 Tygodnia Kultury Beskidzkiej
  
25 lipca Zespół wystąpi w zakopiańskim Teatrze im.St. I. Witkiewicza ze specjalnym koncertem „Inspiracje”. W pierwszej części – duet fortepianowy z fragmentami „Harnasi” Karola Szymanowskiego.
  
5-11 lipca   Krzysztof poprowadzi Festiwal EtnoKraków – bezprecedensowe połączenie dwóch międzynarodowych imprez poświęconych muzyce etnicznej: przeglądu Euroradio Folk Festival organizowanego przez Polskie Radio wraz z Europejską Unią Nadawców oraz festiwalu Rozstaje / Crossroads Festival Krakow. Zespół Trebunie-Tutki reprezentował Polskie Radio na poprzednich edycjach Festiwalu EBU odbywających się w Polsce.
  
30 maja   Zespół Trebunie-Tutki wystąpił na festiwalu "Europejskie Nadbużańskie Spotkania – Bug i Dunaj łączą Narody", Sokołów Podlaski, scena plenerowa, godz. 21.00
Kolejne koncerty na www.trebunie.pl/koncerty oraz www.facebook.com/trebunietutki
 
     
14-17 maja Krzysztof kolejny raz pracował w Jury Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz po raz osiemnasty poprowadzi koncerty festiwalowe w Studio Koncertowym PR im.W. Lutosławskiego


ROK 2014
30 grudnia W magazynie „Źródła” w radiowej Dwójce w godz. 12. 00 – 12.55,
w audycji Anny Szotkowskiej gościć będzie Krzysztof Trebunia-Tutka odznaczonym przez Ministra Kultury Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Sedecznie zapraszamy do słuchania. A wieczorem tradycyjny koncert kolęd w Domu Ludowym w Kościelisku rezerwacje tel. 182070051).
  
27 grudnia "Koncertem pastorałek” w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem rozpoczynamy trasę kolędową. W styczniu odwiedzimy m.in. Kraków, Częstochowę, Żywiec i Wrocław. Szczegóły: www.trebunie.pl/kalendarz
  
26 grudnia    TVP1 o godz. 17.25 zespół Trebunie-Tutki w koncercie z Wadowic „Kolędowanie ze św.Janem Pawłem II” wraz z m.in. Moniką Kuszyńską, zespołem Pectus, Małgorzatą Walewską, Haliną Mlynkową, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym.
  
13-17 października   Gościliśmy w Indiach: New Delhi i Ahmedabad - Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Folkowej/First International Folk Dance and Music Festival.
Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą atmosferę Indian Council for Cultural Relations (ICCR) i Instytutowi Polskiemu w New Delhi! Szczególne podziękowanie dla wyjątkowej, żywiołowej publiczności naszych koncertów! Namaste!


relacja foto-»
     
14 listopada   Zakopane, kawiarnia widokowa Panoramika, Grand Nosalowy Dwór, godz 17.00 - koncert i debata "Czy inwestycja w kulturę się opłaca"


 

ROK 2013

 

 
26 grudnia   Program "Dzięki Bogu już Swięta" Trebunie-Tutki i kabarety, m.in.: Formacja Chatelet, Marcin Daniec, Grupa Rafała Kmity, Kabaret pod Wyrwigroszem - 26 grudnia, II Dzień świąt - TVP 2 godz. 20.15 "Swięty Mikołaj zaginął" i "Nowe Swięta"- godz. 22.25

     
24 i 25 grudnia   Program "GRA KOLĘDA! Świąteczne granie z Krakowa Trebunie-Tutki i Goście" z udziałem Meli Koteluk, Moniki Borzym, Dawida Podsiadło, Lilly Hates Roses i naszych nieocenionych Przyjaciół- Włodka Kiniorskiego "Kiniora", Wojciecha Konikiewicza, Kuby "Bobasa" Wilka i Dawida Niziurskiego, wyemituje stacja TVN24 w wigilijny wieczór od godz. 17.00. Powtórka następnego dnia w TVN. Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

relacja foto ->
 

25 grudnia   Zapraszamy również w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia do TVP2 na świąteczny program kabaretowy z udziałem zespołu: "Dzięki Bogu już Święta". Będziemy gośćmi kabaretu Formacja Chatelet.

4-5 października Z inicjatywy Dyrektora Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem i wsparciu patronackim i finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało nam się powołać do życia festiwal, który- mamy nadzieję- trwale zagości na mapie kulturalnej Polski.

W dniach 4-5 października br. w Teatrze Witkacego odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Władysława Trebuni-Tutki i jego dorobku artystycznego -”Nutko moja”, z udziałem artystów Teatru im. St. I. Witkiewicza oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej , a zarazem muzyków, współpracujących z zespołem Trebunie-Tutki, którego Władysław był filarem.

Zespół Trebunie-Tutki, znany z odważnych eksperymentów muzycznych i kulturowych, zapisał się w świadomości odbiorców jako ambasador kultury polskiej, tradycyjnej, umacniając wizerunek górali- nieodłącznych towarzyszy i inspiratorów największych twórców polskiej muzyki, literatury i sztuk pięknych. Jeszcze w Międzywojniu środowiska awangardowe, artystyczne i artystowskie obficie czerpały z bogactwa kulturowego Podhala. Nasz projekt ma przypomnieć i wskrzesić atmosferę wzajemnych fascynacji, zaś osoba nieodżałowanego Władysława Trebuni-Tutki, artysty malarza po krakowskiej ASP i najwybitniejszego prymisty góralskiego czasów współczesnych, będzie wymownym symbolem powrotu dawnych idei.

Program
„NUTKO MOJA”-Teatr im. ST. I. Witkiewicza w Zakopanem 4-5 października 2013 r.
Prowadzenie: PIOTR METZ

4 października 2013 r. godz. 19.00
TWINKLE BROTHERS & TREBUNIE-TUTKI (materiał z płyt “Higher Heights”, ”Janosik w Sherwood”,  “Songs of Glory/Pieśni Chwały”)
KINIOR FUTURE SOUND & TREBUNIE-TUTKI (z płyt “Góral-Ska –Apo-Calypso”, “Etno-Techno”) ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO

5 października 2013 r. godz. 19.00
VOO VOO & TREBUNIE-TUTKI ( z płyty „Tischner”)
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, MICHAŁ KULENTY, WOJCIECH KONIKIEWICZ & TREBUNIE TUTKI (z płyty ”Podniesienie”)
ZESPÓŁ TEATRU WITKACEGO
- a towarzyszyć mu będą spotkania i wystawy, m.in. wielkoformatowych prac Władysława Trebuni-Tutki – artysty-plastyka oraz fotografii - „Władysław nieznany”, projekcja filmu T. Pałki "Nad wysokości".
A wszystko to okraszone prawdziwym, witkacowsko-góralskim humorem i atmosferą najlepszych lat Zakopanego!

Bilety on-line na www.witkacy.pl/bilety.php
Telefoniczna rezerwacja miejsc 600 00 15 14
Kasa Teatru w Miejskiej Galerii Sztuki, ul. Krupówki 41 czynna w godz. 10.00 – 14.00 od wtorku do soboty
 
17 maja   w Warszawie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego o godz. 20.00 - "WŁADYSŁAWA NUTY NOMILSE" - koncert pamięci Władysława Trebuni-Tutki w ramach festiwalu NOWA TRADYCJA. Wystąpią: Zespół Trebunie-Tutki, Kapela Rodzinna Trebuniów-Tutków i goście specjalni - Stanisława Trebunia-Staszel, Józef Pitoń oraz Małe Trebunie-Tutki. Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia.

6, 7 kwietnia   Przed nami ważne koncerty - "Nuty Wielkiego Pasterza" z Michałem Kulentym i Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym. Jako przedsmak, zapraszamy do obejrzenia reminiscencji z rejestracji pierwszej w historii zespołu płyty live - Studio Koncertowe Polskiego Radia, Trebunie-Tutki "Nuty Wielkiego Pasterza".
więcej -»


ROK 2012

 

30 grudnia koncert pamięci Władysława Trebuni-Tutki w kościeliskiej Ludówce http://www.koscieliska.pl/zapr.html


28 grudnia   Kościelisko, GOKR, ul. Stanisława Nędzy-Kubińca 76, godz. 18.00 - wystawa fotografii Jerzego Z. Kosiuczenki "Pejzaż szkłem malowany" -witraże Władysława Trebuni-Tutki http://www.koscieliska.pl/zapr.html


24 grudnia   TVP 2, godz. 16.45 - emisja programu "Kolęda Nova" w reż. Piotra Metza, z udziałem m.in.Trebuniów-Tutków&Twinkle Brothers, Tomasza Stańki, Katarzyny Nosowskiej, Moniki Brodki, Rykardy Parasol, Mateusza Pospieszalskiego z synami i Wojciecha Waglewskiego z synami


 

3 grudnia

 

(...) "Beem se hodzieł po lasak, po dolinak grajęcy. Beem strzóg, coby starodowne nuty nie wymarły. Siednie hłopok z gęślami przi owcak - zagrom mu cihućko za turnie. Zaśpiewo dziewce za krowami w upłazie - pomogem jej. Pudom starzy gazdowie w las, drzewo ścinać, zabrzęcem im za usami, jako ojcowie grawali.A nie bedzie nikogo, to bedzie woda po potokak, bedom stawy zamarźnione, ka wiater gwizdo lodami, bedzie las, mnie sie hań nie ukotwi ani za niebe nie zacnie. Jo kiek zeł, tok nieroz Pana Boga pytał, coby mi po śmierzci jino wiecnie w holak ostać pozwoleł. Jo o inkse niebo nie stojem anibyk gór na inacy, hojby mi siedem niebów dawali, nie mieniał!

- No to, Zwyrtała, idź, bobyś nam tu całe niebo zgóralszczył! A nie będziesz se krzywdował?

A Zwyrtała aż skrzypce ze smyczkiem ku głowie podniósł!
- Mnie hań niebo, ka i serce! - powiada.

I pokłonił sie pięknie, i wyszedł za niebieską bramę na gościniec ku Ziemi - noc była. Mleczną Drogą na dół szedł, skrzypce pod pachą niesęcy, a kiedy sie już na ślebodzie uczuł, krzyknął; Hu ha! - i z góry w nutę uderzył:
Górol jo se górol spopod samyk Tater!...

I szedł dalej Zwyrtała śpiewający Drogą Mleczną w dół, aż zeszedł ku szczytom na skalne perci i wstąpił w głębinę Tatr."

Kazimierz Przerwa-Tetmajer "O Zwytale Muzykancie"
 


1 września
 
Zespół Trebunie-Tutki rozpocznie jesienną trasę koncertami w Jaworzu i Katowicach.


24 - 31 sierpnia   Krzysztof w roli konfernasjera Miedzynarodowego Festwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W ramach Festiwalu odbędzie się plenerowy pokaz filmu "Taniec Górali Podhalańskich" wg scenariusza Krzysztofa Trebuni-Tutki.

1 sierpnia   I miejsce dla multiinstrumentalisty Krzysztofa Trebuni-Tutki na 43 Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Krzysztof prowadził też Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle.


7 lipca  

Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers ruszają w jubileuszową trasę koncertową, w 20-lecie ukazania się w Londynie pierwszych wspólnych nagrań. Najnowszy wspólny projekt "Songs of Glory/Pieśni Chwały" uzyskał już status Złotej Płyty.

Trasę rozpoczynają koncerty:

7 lipca w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie)
8 lipca w Milówce (woj. śląskie).

 

29 kwietnia
– 6 maja
  Zespół Trebunie-Tutki wyrusza w daleką podróż na koncerty w Chinach, gdzie zagra na Chaoyang Music Festival i Strawberry Music Festival w Pekinie.
relacja foto-»

Następnie leci do USA by zagrać koncerty w „Domu Podhalan” i „Copernicus Center” w Chicago. Szczegóły na http://www.trebunie.pl/kalendarz.htm
 

 

ROK 2011

3 grudnia   Zespół Trebunie-Tutki w Warszawie na Placu Zamkowym rozpoczyna tegoroczne kolędowanie. Kolejne koncerty odbędą się m.in. w Gdańsku, Pile, Oleśnicy i Kościelisku.
 
25 listopada   Premiera filmu „Tance Górali Podhalańskich” w Zakopanem „U Wnuka” ul. Kościeliska 8. Autorem scenariusza i wydawnictwa towarzyszącego płycie DVD jest Krzysztof Trebunia-Tutka.
 
24 listopada    Krzysztof zasiądzie w jury Przeglądu Zespołów Regionalnych w Kościelisku.
 
2-5 listopada    Krzysztof prowadził „International Jazz Contest” w Tarnowie i wystąpił gościnnie z zespołem AfroFree.
 
3 września   Zapraszamy na finał Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski" - premiera programu "Legenda Tatr" w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, godz. 19.00., Trebunie-Tutki, Chór i Orkiestra Filharmonii Łódzkiej (muzyka i teksty - Krzysztof Trebunia-Tutka, orkiestracja - Bartłomiej Gliniak)
ink -»   zobacz zdjęcia ->
 
2 września   Zespół będzie promował swoją najnowszą płytę i premierowy koncert "Legenda Tatr" w salonie EMPiK w łódzkiej Maufakturze - spotkanie z zespołem o godz. 17.00, zapraszamy!

 
28 sierpnia   Jako ostatni z serii letnich koncertów zespołu - wielki koncert z Twinkle Brothers w Legnicy!

 

    Pierwsza płyta live zespołu Trebunie-Tutki "Nuty Wielkiego Pasterza" dostępna przede wszystkim na stoiskach prasowych salonów: empik, kolporter, in medio oraz w dobrych sklepach muzycznych!  zobacz foto ->

W internecie: kulturalnysklep.pl i sklep.polskieradio.pl

 

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z Lublina, Trebunie-Tutki & Kinior Future Sound- “ETNO-TECHNO - link-»

 

24 marca W warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego o godz. 19.00, odbędzie się wielki koncert galowy "NUTY WIELKIEGO PASTERZA" -Trebunie-Tutki w hołdzie Janowi Pawłowi II. Koncert z udziałem znakomitych gości - jazzmana Michała Kulentego i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego z Kościoła św. Anny w Warszawie, zostanie zarejestrowany i wydany na pierwszej w dorobku zespołu płycie live. Transmisja na żywo na antenie PR2 Polskiego Radia. Premiera płyty, wydanej przez Polskie Radio i Agorę, już w kwietniu!

Bilety dostępne na stronie http://sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Modzelewskiego 59

 

ROK 2010

10 - 13 grudnia   tegoroczną trasę kolędową zespołu Trebunie-Tutki rozpoczną koncerty w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w Elblągu, Toruniu, Kwidzynie, Zakopanem, Radomiu i Kościelisku

zobacz relację foto-»

 

27 listopada   Pokaz przedpremierowy filmu „Muzyka Skalnego Podhala” w Zakopanem z udziałem Kapeli Rodzinnej Trebuniów-Tutków i zespołu Trebunie-Tutki. Scenariusz filmu i prowadzenie – Krzysztof Trebunia-Tutka
 
26 listopada   Krzysztof zasiadał w Jury Przeglądu Zespołów Regionalnych w Dzianiszu
 
12 - 14 listopada   Krzysztof prowadził warsztaty muzyki inspirowanej folklorem w studiu S-3 Polskiego Radia w Warszawie, kolejna edycja w styczniu
 
23 - 27 sierpnia   Krzysztof Trebunia-Tutka poprowadzi Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
 
4 - 7 sierpnia   Krzysztof wystąpi w roli konferansjera na Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Wiśle
 
31 lipca   Zapraszamy na letnie koncerty zespołu Trebunie-Tutki – m.in. Stronie Śląskie, Andrychów, Lubartów, Kościelisko, Lublin, Nowy Sącz, Muszyna, Sękowa k/Gorlic, Oława, Łękawica k/Żywca
 
25 - 30 lipca   Krzysztof poprowadzi Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Rozstaje” w Krakowie. W środę od godz. 17.00 warsztaty muzyki, śpiewu i tańca góralskiego. Zapraszamy!
 
23 lipca   W Gminnym Ośrodku Kultury Poroninie odbędą się posiady góralskie, poświęcone pamięci najsłynniejszego dudziarza podhalańskiego Stanisława Budza Mroza, połączone z prezentacją filmu ‘Podhalańskie instrumenty pasterskie”. Prelekcję o swoim pradziadku poprowadzi Krzysztof Trebunia-Tutka.
26 czerwca   W Łopusznej (scena plenerowa przed Dworem Tetmajerów) odbędzie się wyjątkowy koncert związany z obchodami 10.rocznicy śmierci ks. prof. J. Tischnera. Scenariusz i prowadzenie - Stanisława Trebunia-Staszel i Krzysztof Trebunia-Tutka.
20 - 24 czerwca   Zespół Trebunie-Tutki zagra na St. Magnus Festival na Orkadach w Szkocji http://www.stmagnusfestival.com/

19 czerwca   Trebunie-Tutki i Twinkle Brothers odbiorą Złotą Płytę za album „Songs of Glory/Pieśni Chwały” podczas Koncertu dla Pokoju w Oświęcimiu.

 

6-9 maja   Zespół Trebunie-Tutki zagra koncerty w Belfaście, Dublinie i Londynie wraz z jamajską grupą Twinkle Brothers

 

1 maja   Krzysztof zasiądzie w Jury Konkursu Muzyk Podhalańskich na rynku w Nowym Targu, ok. godz. 20.00 - koncert zespołu Trebunie-Tutki

 

30 kwietnia   W sali konferencyjnej Euroregionu Tatry w Nowym Targu przy ul. Sobieskiego 2, Krzysztof poprowadzi pokaz filmu „Podhalańskie instrumenty pasterskie”

22-25 kwietnia   Krzysztof kolejny raz poprowadzi Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Studio Koncertowym PR im. Lutosławskiego w Warszawie, oraz zasiądzie w jury. W pierwszym dniu zaplanowano specjalną prezentację Skalnego Podhala z udziałem najwybitniejszych mistrzów muzyki tradycyjnej starszego pokolenia
19 lutego   Krzysztof przewodniczył jury konkursu „Gloria 2010” w Zakopanem
 
 

aktualności 2001-2002 | aktualności 2003 | aktualności 2004 |  aktualności 2005 - 2007 | aktualności 2008 - 2009


historia | aktualności  | skład zespołu  | dyskografia | kalendarz koncertowy | propozycje programów |  teksty| kontakt