back to main page back to main page
back to main page back to main page back to main page
back to main page

 

Na koncertach wspomagają nas:

chórek:

 

 Agnieszka GĄSIENICA-GIEWONT

Góralka z Gronia, od najmłodszych lat związana z kulturą góralską i folklorem podhalańskim. Jako dziecko należała do Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia, gdzie uczyła się śpiewu, tańca, muzyki. Gwarę wyniosła z domu, wiele razy brała udział w konkursach recytacji i gwary zdobywając pierwsze nagrody. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. F. Chopina w Nowym Targu w klasie wiolonczeli. Przeważyła jednak fascynacja muzyką góralską, postanowiła grać na basach podhalańskich, należała do zespołu „Orkiestra Pępka Świata” pod kierownictwem Krzysztofa Trebuni. Zaczęła również współpracować z zespołem Trebunie-Tutki. Ukończyła kierunek Etnologii na Uniwersytecie Śląskim w 2007 roku. Obecnie pracuje przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, udziela się jako animator kultury.

 

 

 

 

Małgorzata STOCH

Z zespołem Trebunie-Tutki gram na skrzypcach, tańczę i śpiewam, jako jedna z dziewcząt wchodzących w skład 3-osobowego chórku. Każdy z koncertów jest dla mnie wielkim przeżyciem i niezapomnianą przygodą. Marzę o tym, aby założyć własny zespół folkowy, w którym grałabym na skrzypcach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I st. w Zakopanem a od czterech lat uczę się grać po góralsku. Muzyka folkowa oparta na motywach z różnych części świata jest obecnie moją fascynacją, ale interesuję się również innymi rodzajami muzyki.

 

Katarzyna  ŚLEDŹ - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale etnologii.

Etnologia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie to było miejsce dla mnie...

Przez pięć lat poznawałam zarówno głębię jak i odcienie kultury. Okres ten, był również dojrzewaniem do podjęcia i wyboru tematu mojej pracy magisterskiej. Specyficzna mentalność i odmienność górali podhalańskich, była kolejnym pretekstem, by podjąć próbę zbadania zjawisk i zmian zachodzących współcześnie w świecie ezoterycznym mieszkańców wsi Poronin - co w konsekwencji stanowiło temat przewodni mojej pracy magisterskiej.

Pierwsze muzyczne kroki stawiałam w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, gdzie dyplom ukończyłam w klasie fortepianu i klarnetu - grając później muzykę rozrywkową w orkiestrze dętej. Zainteresowania muzyką góralską pojawiły się nieco później. Gry na skrzypcach początkowo uczył mnie Mistrz Władysław Trebunia-Tutka, a potem jego syn - Krzysztof.

Należałam do zespołów regionalnych - "Regle" i "Budorze", a także do zespołu folkowego - "Orkiestra Pępka Świata", grającego muzykę folkową i z powodzeniem wystepującego na wielu festiwalach.

Współpraca z zespołem Trebunie-Tutki, gdzie śpiewam i gram na basach podhalańskich, jest dla mnie wyróżnieniem.

 

historia | aktualności  | skład zespołu  | dyskografia  | kalendarz koncertowy | propozycje programów  |  teksty  kontakt