back to main page back to main page
back to main page back to main page back to main page
back to main page

 

fot. Hanna Houszka

ROK 2002
 

 

Zespół Trebunie-Tutki przygotował w prezencie świątecznym płytę z kolędami dołączoną do regionalnych czasopism. W połowie grudnia można ją otrzymać kupując: "Tygodnik Podhalański", "Tygodnik Płocki", "Tygodnik Powiatu Ząbkowickiego", "Stara Gazeta Brzeska", "Płońszczak Tress", "Linia Otwocka", "Ilustrowany Tygodnik Powiatowy", "Głos Wągrowiecki", "Gazeta Skoczowska", "Gazeta Powiatowa - Wołów" i "Gazeta Polkowicka".

 

Krzysztof Trebunia-Tutka wspólnie z Krzysztofem Kolbergerem poprowadzi koncert "KOLĘDOWANIE BEZ BARIER" organizowany przez Jolantę Kwaśniewską w Pałacu Prezydenckim w którym wystąpią m.in. Edyta Geppert, Grzegorz Turnau, "Ludofoniarze" i Anna Maria Jopek. Retransmisja w Wigilię Bożego Narodzenia w TVP.

 

13 listopada 2002

 

W numerze 46 tygodnika TINA ukazał się ilustrowany wywiad z Zespołem.

Ukazała się płyta Tak Było Grane... zawierająca piosenki z koncertów Życzenia dla Papieża wydana w ramach akcji pomocy dzieciom chorym na nowotwory. Trebunie-Tutki zaśpiewali swoje utwory (premierowy - Hej szkoda że Janosik ze słowami Izy Zając i Nasze Reggae) obok m.in. Renaty Przemyk, Anny Szałapak, Leszka Długosza i Skaldów.

 

9 listopada 2002

Rodzina Trebuniów-Tutków weźmie udział w koncertach jubileuszowych
50 – lecia Studenckiego Zespołu Góralskiego SKALNI w Krakowie (9 XI) i w Zakopanem (23 XI).

 

13 października 2002 

Niedługo w telewizji pojawi się reklama samochodów PEUGEOT z udziałem Krzysztofa.

 

10 października 2002 

Podajemy oficjalnie, że dnia 16 czerwca Hania Trebunia-Wyrostek urodziła syna - Szymona.

 

4 października 2002

Zagraliśmy wraz z formacją Kinior Future Sound na studenckim pikniku, który odbył się na Wrocławskim Rynku. Była to jedna z imprez wchodzących w skład cyklu uroczystości z okazji obchodów 300-stu lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

29 września - 5 października 2002 

Uczestniczyliśmy w wielkim Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. 

 

  8 sierpnia 2002

W ramach festiwalu XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, odbył się koncert poświęcony pamięci naszego przyjaciela, muzyka i ratownika TOPR Marka Łabunowicza. Marek zginął 30.12.2001 niosąc pomoc zasypanym przez lawinę turystom. W koncercie wzięli udział między innymi:
Brathanki, Siwy Dym, Kapela z Żywca, Hania Chowaniec - Rybka z zespołem, Kuszterowcy, Krywań.

 

29 lipca - 3 sierpnia 2002

Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu
Na obu festiwalach Krzysztof prowadził koncerty

 

5-7 lipca 2002

Zespół wystąpił na festiwalu muzyki świata w Rudolstadt. Jest to jeden z największych festiwali tego typu w Europie. Koncerty i warsztaty odbywały się na 20 scenach. Polska ekipa dała w sumie 40 występów. My wystąpiliśmy 8 razy. Główne nasze koncerty to Etno-Techno z Kinior Future Sound na głównej scenie w Zamku, koncert w kościele oraz udział w koncercie łączonym "Z Polskich Wsi". Zapraszamy do obejrzenia fotoserwisu ->>.

 

15.05.2002

Szczęśliwie wróciliśmy zza wielkiej wody, czyli z Ameryki.
Tutaj znajdziesz krótki opis naszych wojaży i fotoserwis
->>

 

02.05.2002

Informujemy, że we wtorki, o godzinie 8:10, w programie TV Polonia, Krzysztof Trebunia prowadzi magazyn folkowy "Studnia". Zapraszamy przed telewizory!

 

10.04.2002

12.04 - piątekskoro świt (czyli koło 6.00) w "Kawie czy herbacie" Pani Prof. Maria Baliszewska i Krzysztof Trebunia poopowiadają trochę o Festiwalu "Nowa Tradycja" i nie tylko. Tak więc: kto rano wstaje temu... polecamy tym razem program TV.

 

14—15.04. 2002

W nocy z niedzieli na poniedziałek od godziny 24:00 do 3:00 Krzysztof Trebunia będzie gościem w audycji Włodzimierza Kleszcza - Polskie Radio Program I. W programie przewidziany jest telefoniczny kontakt ze słuchaczami. Zapraszamy.

 

05.04.2002

W dniach od 25.04-5.05 najprawdopodobniej będziemy gościć w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (najprawdopodobniej, ponieważ ciągle czekamy na wizy). Dokładne daty i miejsca koncertów znajdują się w kalendarzu koncertowym. A na rozgrzewkę proponujemy posłuchać utworu "W stylu tele-video-zyjnym", czyli "Baby w mieście ->>" - jest to tytuł jednego z naszych koncertów.

 

09.03.2002

Zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Folklorystyczny Krajów Wyszehradzkich, który odbędzie się w Budapeszcie w dniach 16-21.03.2002. W festiwalu tym udział weźmie około 250 osób, tancerze oraz muzycy zespołów amatorskich oraz profesjonalnych. W programie przewidziane są kursy i warsztaty tańca, mistrzowskie kursy muzyczne oraz wieczory narodowe: czeski, polski, słowacki i węgierski.

 

23.01.2002

W dniu 20.01.2002 o godzinie 12:00 w studio S1 odbył się koncert kolędowy na którym wystąpiły Kapela Vistula i Trebunie-Tutki oraz uczniowie. Koncert ten transmitowany był na żywo przez Radio BIS.

 

13.01.2002

Jak co roku, wielki dzień w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zagraliśmy na Krakowskim Rynku, wspomagani przez naszą sekcję rytmiczną w składzie: Paweł Mazurczak i Grzegorz Poliszak. Wystąpił tam też Paweł Kukiz z Piersiami, co dało okazję do wspólnego odśpiewania kilku piosenek.

 

 

ROK 2001

PREZENT GWIAZDKOWY 

Jeśli masz ochotę posłuchać kolęd to serdecznie zapraszamy

Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził (pełna wersja)

Jezusicek malusieńki (pełna wersja)

Słowa wszystkich utworów znajdujących się na płycie "Kolędy Góralskie" znajdziecie w dziale teksty piosenek
->>

 

23.11.2001

UWAGA!!! 
Płyta "
Jubileusz" Międzyuczelnianego Chóru Akademickiego z Warszawy i Zespołu Trebunie-Tutki już w sprzedaży! Koncert zorganizowany z okazji 35-lecia istnienia Chóru został zarejestrowany 2 lata temu. Z powodów od nas niezależnych, płyta ukazała się dopiero teraz. Bardzo się cieszymy, że w końcu się udało i Ci którzy na tę płytę czekali, mogą ją nabyć.

 

03-06.10.2001

W tych dniach w ramach festiwalu Europalia 2001 zagraliśmy trzy koncerty w Belgii (Bruksela, Bornem i Louvain-la-Neuve) i jeden w Luxemburgu (Pfaffental). Oprócz tego zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie zorganizowane przez Polish Mission to the European Union. Mamy nadzieję, że swoim występem przyczyniliśmy się do przyspieszenia przyjęcia Polski do UE. 

W przerwach między koncertami udało nam się zwiedzić starą i nową część Brukseli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!!!

 

Kaleidoscope 

"Najwybitniejsi polscy artyści, m.in. Magdalena Abakanowicz, Edward Dwurnik, Jerzy Grzegorzewski, Krystian Lupa, Konstanty Andrzej Kulka, muzycy Filharmonii Narodowej w Warszawie i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Kwartetu Śląskiego, jazzman Tomasz Stańko oraz zespoły Kroke i Trebunie-Tutki, zaprezentują to, co w kulturze polskiej ostatnich dwóch wieków najpiękniejsze i najbardziej wartościowe". 

"Kaleidoscope" Magazyn pokładowy PLL LOT S.A.

 

01.09.2001

W październikowym wydaniu gazety "Twój Styl" znajduje się recenzja płyty "Zagrojcie Dudzicki"

 

26.08.2001

Kraków. Koncert na placu Wolnica. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli. Naprawdę nie spodziewaliśmy się tak dużej publiczności. Kompakty po koncercie sprzedawały się jak świeże bułeczki, co utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy nie pozostaje niezauważone. Jeszcze raz wielkie dzięki!

 

18.08.2001

W Zakopanem pod Gubałówką po raz trzeci wystawione zostały "Góralskie Bronowice" (spektakl swoją premierę miał w Teatrze Słowackiego w Krakowie z okazji Festiwalu Kraków 2000a tym razem uświetnił zakopiańskie Święto Tatr). Do udziału w widowisku zaprosiliśmy aktorów z Teatru Witkacego, zespoły regionalne z Podhala i przedstawicieli Starszyzny Góralskiej: Józefa Pitonia, Jana Krzeptowskiego - Bohaca i Stanisława Trebunię-Tutkę oraz Annę Karpiel-Bułeckę, Agatę Pitoń, Andrzeja Stocha, Jana Karpiela-Bułeckę. Andrzeja Chowńca-Rybkę,. Widowisko według scenariusza Krzysztofa Trebuni wyreżyserował Piotr Dabrowski.

 

08.07.2001

Ostatni nasz koncert przed urlopem to występ na Dniach Morza w Szczecinie. Graliśmy tam nasz program "Greatest Hits" w którym gościnnie wystąpił Paweł Kukiz. Dodatkowo Jasiek zaśpiewał w programie Katarzyny Geartner "Czar korzeni". Było fajnie. Publika i pogoda dopisały. Zdjęcia jak się wywołają to tu zamieścimy.

 

1-2.07.2001

Zagraliśmy koncert w stolicy Słowenii, Lublianie, na festiwalu "Druga Godba". Było naprawdę fajnie. Pogratulować świetnej organizacji. Dziękujemy.

 

23.05.2001

Właśnie niedawno seria płyt "Złota kolekcja", w której tworzeniu współuczestniczy-liśmy otrzymała wyróżnienie: TERAZ POLSKA

 

 

 

historia | aktualności  | skład zespołu  | dyskografia  | kalendarz koncertowy | propozycje programów  | teksty | kontakt