back to main page back to main page
back to main page back to main page back to main page
back to main page

 


 

ROK 2002
 

 

Zespół Trebunie-Tutki przygotował w prezencie świątecznym płytę z kolędami dołączoną do regionalnych czasopism. W połowie grudnia można ją otrzymać kupując: "Tygodnik Podhalański", "Tygodnik Płocki", "Tygodnik Powiatu Ząbkowickiego", "Stara Gazeta Brzeska", "Płońszczak Tress", "Linia Otwocka", "Ilustrowany Tygodnik Powiatowy", "Głos Wągrowiecki", "Gazeta Skoczowska", "Gazeta Powiatowa - Wołów" i "Gazeta Polkowicka".

 

Krzysztof Trebunia-Tutka wspólnie z Krzysztofem Kolbergerem poprowadzi koncert "KOLĘDOWANIE BEZ BARIER" organizowany przez Jolantę Kwaśniewską w Pałacu Prezydenckim w którym wystąpią m.in. Edyta Geppert, Grzegorz Turnau, "Ludofoniarze" i Anna Maria Jopek. Retransmisja w Wigilię Bożego Narodzenia w TVP.

 

13 listopada 2002

 

W numerze 46 tygodnika TINA ukazał się ilustrowany wywiad z Zespołem.

Ukazała się płyta Tak Było Grane... zawierająca piosenki z koncertów Życzenia dla Papieża wydana w ramach akcji pomocy dzieciom chorym na nowotwory. Trebunie-Tutki zaśpiewali swoje utwory (premierowy - Hej szkoda że Janosik ze słowami Izy Zając i Nasze Reggae) obok m.in. Renaty Przemyk, Anny Szałapak, Leszka Długosza i Skaldów.

 

9 listopada 2002

Rodzina Trebuniów-Tutków weźmie udział w koncertach jubileuszowych
50 – lecia Studenckiego Zespołu Góralskiego SKALNI w Krakowie (9 XI) i w Zakopanem (23 XI).

 

13 października 2002 

Niedługo w telewizji pojawi się reklama samochodów PEUGEOT z udziałem Krzysztofa.

 

10 października 2002 

Podajemy oficjalnie, że dnia 16 czerwca Hania Trebunia-Wyrostek urodziła syna - Szymona.

 

4 października 2002

Zagraliśmy wraz z formacją Kinior Future Sound na studenckim pikniku, który odbył się na Wrocławskim Rynku. Była to jedna z imprez wchodzących w skład cyklu uroczystości z okazji obchodów 300-stu lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

29 września - 5 października 2002 

Uczestniczyliśmy w wielkim Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. 

 

  8 sierpnia 2002

W ramach festiwalu XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, odbył się koncert poświęcony pamięci naszego przyjaciela, muzyka i ratownika TOPR Marka Łabunowicza. Marek zginął 30.12.2001 niosąc pomoc zasypanym przez lawinę turystom. W koncercie wzięli udział między innymi:
Brathanki, Siwy Dym, Kapela z Żywca, Hania Chowaniec - Rybka z zespołem, Kuszterowcy, Krywań.

 

29 lipca - 3 sierpnia 2002

Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu
Na obu festiwalach Krzysztof prowadził koncerty

 

5-7 lipca 2002

Zespół wystąpił na festiwalu muzyki świata w Rudolstadt. Jest to jeden z największych festiwali tego typu w Europie. Koncerty i warsztaty odbywały się na 20 scenach. Polska ekipa dała w sumie 40 występów. My wystąpiliśmy 8 razy. Główne nasze koncerty to Etno-Techno z Kinior Future Sound na głównej scenie w Zamku, koncert w kościele oraz udział w koncercie łączonym "Z Polskich Wsi". Zapraszamy do obejrzenia fotoserwisu ->>.

 

15.05.2002

Szczęśliwie wróciliśmy zza wielkiej wody, czyli z Ameryki.
Tutaj znajdziesz krótki opis naszych wojaży i fotoserwis
->>

 

02.05.2002

Informujemy, że we wtorki, o godzinie 8:10, w programie TV Polonia, Krzysztof Trebunia prowadzi magazyn folkowy "Studnia". Zapraszamy przed telewizory!

 

10.04.2002

12.04 - piątekskoro świt (czyli koło 6.00) w "Kawie czy herbacie" Pani Prof. Maria Baliszewska i Krzysztof Trebunia poopowiadają trochę o Festiwalu "Nowa Tradycja" i nie tylko. Tak więc: kto rano wstaje temu... polecamy tym razem program TV.

 

14—15.04. 2002

W nocy z niedzieli na poniedziałek od godziny 24:00 do 3:00 Krzysztof Trebunia będzie gościem w audycji Włodzimierza Kleszcza - Polskie Radio Program I. W programie przewidziany jest telefoniczny kontakt ze słuchaczami. Zapraszamy.

 

05.04.2002

W dniach od 25.04-5.05 najprawdopodobniej będziemy gościć w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (najprawdopodobniej, ponieważ ciągle czekamy na wizy). Dokładne daty i miejsca koncertów znajdują się w kalendarzu koncertowym. A na rozgrzewkę proponujemy posłuchać utworu "W stylu tele-video-zyjnym", czyli "Baby w mieście ->>" - jest to tytuł jednego z naszych koncertów.

 

09.03.2002

Zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Folklorystyczny Krajów Wyszehradzkich, który odbędzie się w Budapeszcie w dniach 16-21.03.2002. W festiwalu tym udział weźmie około 250 osób, tancerze oraz muzycy zespołów amatorskich oraz profesjonalnych. W programie przewidziane są kursy i warsztaty tańca, mistrzowskie kursy muzyczne oraz wieczory narodowe: czeski, polski, słowacki i węgierski.

 

23.01.2002

W dniu 20.01.2002 o godzinie 12:00 w studio S1 odbył się koncert kolędowy na którym wystąpiły Kapela Vistula i Trebunie-Tutki oraz uczniowie. Koncert ten transmitowany był na żywo przez Radio BIS.

 

13.01.2002

Jak co roku, wielki dzień w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zagraliśmy na Krakowskim Rynku, wspomagani przez naszą sekcję rytmiczną w składzie: Paweł Mazurczak i Grzegorz Poliszak. Wystąpił tam też Paweł Kukiz z Piersiami, co dało okazję do wspólnego odśpiewania kilku piosenek.

 

13.01.2002

Na scęście, na zdrowie, na to Boze Narodzenie 
Coby sie wom darzyłosyćko boskie stworzynie 
Coby wom nicego nie chybiało 
Z roku na rok przybywało 
A do reśty – cobyście byli scęśliwi i weseli 
Jako w niebie janieli, haj! 

Życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

 

fot. Hanna Houszka

historia | aktualności  | skład zespołu  | dyskografia  | kalendarz koncertowy | propozycje programów  | teksty | kontakt